Студенти-оптики про видатних вчених оптиків
(відеомонтаж здійснив студент групи ОПІ-21
Шулековський Владислав)
У рамках тижня циклової комісії спеціальних оптичних дисциплін викладачами Бехтір О.В. та Кирилюком М.Є. було проведено бінарне заняття для груп оптичної спеціальності першого та другого курсів оптико-механічного коледжу, на якому студенти представили доповіді щодо цікавих фактів з життя людей, що зробили видатні відкриття в оптиці, та презентації на оптичну тематику.
Про видатних вчених розказували студенти групи ОПІ-21:
- Турчин Данило підготував доповідь про Максвела;
- Якимчук Олександр надав інформацію про Фізо;
- Косар Анна розповіла про основні відкриття Кірхгофа;
- Стрижало Єгор підібрав цікаву інформацію про Гауса;
- Морозов Володимир зробив доповідь про Лебедєва;
- Александров Дмитро досліджував наукові роботи Гюйгенса;
- Рябенко Денис підготував інформацію про Фраунгофера;
- Хоткевич Ігор виклав цікаві факти з життя Юнга;
- Шевченко Роман дібрав інформацію про відкриття Ньютона в оптиці;
- Кунцьо Михайло підготував реферат про життя Рождественського Д.С.
Цікаві презентації показали студенти груп ОПІ-11 та ОПІ-12 на такі теми:
- «Оптичні явища в природі», Сарана Тимур та Строчков Богдан (ОПІ‑12);
- «Біолюмінесценція», Літошенко Дмитро (ОПІ-11);
- «Око як оптична система», Завадський Олександр (ОПІ-11).
Також першокурсники та другокурсники взяли активну участь у створенні стінгазет до тижня циклової комісії спеціальних оптичних дисциплін, а студенти групи ОПІ-12 (Круглик О., Іваненко Д., Гомелюк Д.) підготували велику кількість фото, на яких зображені різні природні оптичні явища та оптичні ілюзії.
Навчально-вимірювальна практика
Навчально-вимірювальна практика проводиться на третьому курсі для студентів оптичної спеціальності. Ця практика триває три тижні, протягом яких студенти працюють з оптичними та оптико-електронними приладами, а також здобувають навички роботи з міряльним інструментом.
Структурно навчально-вимірювальна практика поділена на три частини, кожна з яких триває тиждень по шість академічних годин (3 пари) на день:
- Робота з лабораторними оптико-електронними приладами (гоніометрами, автоколіматорами, фотометрами, люксметрами) та міряльним інструментом (штангенциркулем, мікрометром, оптичним кутоміром).
- Здійснення вимірювань за допомогою геодезичних оптичних приладів (нівелірів, теодолітів, у тому числі робота з аерологічним теодолітом).
- Робота з оптичними та оптико-електронними приладами військового призначення (приладом нічного бачення, перископічною артилерійською бусоллю, артилерійською панорамою Герца, стереотрубою, польовим біноклем, коліматорними візирами).
Під час проведення навчально-вимірювальної практики група поділяється на підгрупи у кількості 2-3 студентів, тобто одночасно різні підгрупи працюють із різними приладами. Кожна підгрупа під контролем викладача виконує роботу на одному з приладів, при цьому кожен студент у підгрупі працює за індивідуальним завданням. Після виконання роботи студенти опрацьовують отримані результати, здійснюють необхідні розрахунки та оформлюють звіти.
Навчально-вимірювальна практика є цікавою для студентів, оскільки дає їм можливість здобути практичні навички роботи із оптичними та оптико-електронними приладами різного призначення, а також навчитися працювати з технічною документацією (паспортами, технічними описами, інструкціями з експлуатації вимірювальних приладів) та закріпити теоретичні знання, які вони здобули при вивченні оптичних дисциплін.