Захисний колір
У військовій справі дуже важливо, щоб військові та їхня техніка були непомітними для ворога, тобто зливалися з оточуючим фоном. Саме тому одяг військових роблять характерного захисного кольору. Сіро-сталеве забарвлення військових кораблів – це також захисний колір, оскільки судна, пофарбовані сіро-сталевою фарбою є малопомітними на фоні моря.
Також слід згадати й так званий «тактичний камуфляж»: військове маскування окремих предметів – укріплень, зброї, танків, кораблів, штучний туман тощо. Військовий табір маскують за допомогою спеціальних сіток, в комірки яких вплітають пучки трави.
Захисний колір також використовується й у військовій авіації. Літак, пофарбований у брунатний, темно-зелений та фіолетовий кольори (які схожі на природні кольори земної поверхні), при спостереженні з літака зверху стає практично непомітним на оточуючому фоні.
Маскування нижніх поверхонь літака від спостереження із землі здійснюється фарбуванням цих поверхонь фарбою кольору, який подібний до небесного: світлий блакитний, світлий рожевий та білий. Ця фарба розташовується на нижніх поверхнях літака невеликими плямами. На висоті близько 750 метрів ці плями зливаються в загальний малопомітний фон. На висоті 3000 метрів літаки з подібним маскуванням є невидимими.
Захисним кольором, придатним для будь-яких обставин є дзеркальна поверхня, яка відбиває фон. Предмет, пофарбований світло відбиваючою (нібито дзеркальною) фарбою автоматично набуває вигляду оточуючого середовища, тому виявити його з далекої відстані практично неможливо (такий принцип був використаний німецькими військовими під час першої світової війни).
|